fbpx

Początki w tym zawodzie nie są najłatwiejsze. Punkt wyjścia to pasja i edukacja, która pozwoli Ci na nabycie wiedzy teoretycznej i podstaw praktycznych. W tym celu możesz zapisać się na kurs wizażu w swoim mieście. Jednak to dopiero początek przygody. Jeśli chcesz odnieść sukces i pracować w zawodzie, musisz stworzyć portfolio, czyli teczkę swoich prac.

Na początku przeważnie wykonuje się makijaż do sesji na zasadach barteru, czyli zdjęcia za makijaż. Tak, zgadza się. W tej kwestii nie zarobisz od razu. Najważniejsze jest to, aby ćwiczyć i zdobywać możliwie najwięcej praktyki. Zasada jest taka: im więcej twarzy pomalujesz, tym lepiej. Doświadczenie możesz zdobywać na sesjach zdjęciowych, zatrudniając się w perfumerii, malując koleżanki… Prawda jest taka, że potem Twoje prace będą mówiły same za siebie i nikt nie będzie pytał Cię o dyplom. Ogłoszeń możesz szukać na forum, w prasie, internecie, również rozpowszechniając swoje najlepsze prace na portalach społecznościowych.

Kim jest i czym zajmuje się wizażystka?

W dużym skrócie zadaniem profesjonalnej wizażystki jest wykonanie makijażu. Teoretycznie brzmi to prosto, jednak w zawodzie makijażystki potrzebna jest także solidna wiedza, która pozwala, między innymi:

  • dokonać analizy kolorystycznej,
  • pomalować trudne obszary (opadające powieki, wąskie usta itp.),
  • zatuszować niedoskonałości cery i asymetrie twarzy,
  • wydobyć atuty urody,
  • dopasować make-up do okazji, stroju i światła,
  • dobrać kosmetyki do rodzaju cery i doradzić odpowiednią pielęgnację skóry, brwi oraz rzęs.

Kluczowe w tym zawodzie jest poczucie estetyki, jednak sam talent i dobry gust nie wystarczą. To, że potrafisz pięknie pomalować siebie na imprezę, niestety nie jest równoznaczne z tym, że taki sam efektowny make-up będziesz w stanie wyczarować na twarzach swoich klientek. Wszystko jest jednak kwestią praktyki!

Profesjonalna wizażystka dba o wygląd innych oraz o swój własny, ponieważ doskonale wie, że jest żywą wizytówką swojej działalności. Zazwyczaj to kobieta, która kocha piękno i chce dzielić się nim z innymi. Makijażystka zna sekrety make-upu i stylizacji, klasykę oraz śledzi trendy ze świata kosmetyków.

Dobra wizażystka sprawia, że panna młoda wygląda pięknie w dniu swojego ślubu, kobiety na ważnych uroczystościach czują się pewnie i atrakcyjnie, a klienci zaczynają lubić swój wizerunek na zdjęciu. Czy warto zostać makijażystką? Jeśli kochasz dobry styl, lubisz poznawać ludzi i widzieć efekt swojej pracy, być może to właśnie zawód dla Ciebie.

Jak zostać makijażystką?

Najważniejsza jest chęć doskonalenia się, silna motywacja i… praktyka! Początkująca makijażystka powinna malować dużo i często, aby zdobywać umiejętności. Zacznij od testowania różnych technik na sobie, a następnie zaproponuj stworzenie make-upu swoim koleżankom, siostrom czy mamie. Pozwoli Ci to na obycie się z pracą na twarzy drugiej osoby, co wbrew pozorom wymaga treningu. Konieczna jest nie tylko znajomość technik nakładania kosmetyków, ale także i wyczucie.

Uczenie się zawodu wizażystki na znajomych ma jednak swoje ograniczenia – praca z klientem jest zupełnie inna. Oznacza bliski kontakt z osobą, której nie znasz, i dotykanie jej twarzy, także we wrażliwej okolicy oka. Dlatego, jeśli wizażystka to zawód, który chcesz wykonywać, postaw na profesjonalny kurs. Zostać dobrą i rozchwytywaną makijażystką jest znacznie łatwiej, gdy zaczynasz z solidną bazą wiedzy.

Tutaj właśnie wkraczamy my i nasze warsztaty. U nas zdobędziesz nie tylko przydatną praktyczną wiedzę, ale także oswoisz się z pracą na twarzy obcej osoby. Gwarantujemy:

  • doświadczoną kadrę zawodowców na co dzień pracujących przy sesjach, produkcjach telewizyjnych i teatralnych,
  • małe grupy dające komfort nauki,
  • obszerny program szkoleniowy, obejmujący najważniejsze aspekty i niuanse, o których nie dowiesz się z książek!

Przestać zastanawiać się, jak i czy zostać wizażystką. Zapisz się na nasz kurs i spełnij swoje marzenie! W akademii Good Look dowiesz się wszystkiego, co makijażystka musi wiedzieć, aby zacząć swoją karierę bez popełniania niepotrzebnych błędów. Zbudujesz podstawowy warsztat, który pozwoli Ci pracować z ludźmi w różnych wieku i o różnych potrzebach. Zapraszamy!

Dodaj komentarz