fbpx
Bez kategorii

Kurs Analizy Kolorystycznej MASTER

Szkolenie skierowane jest do wizażystów, chcących zgłębić swoją wiedzę w zakresie wykonywania profesjonalnej analizy kolorystycznej, ale również do stylistów fryzur, dla których dobór barw w pracy jest niezwykle istotny.

Kurs analizy kolorystycznej obejmuje 2 dni.

Szkolenie skupia się na nauce doboru kolorów, rozróżniania tonacji barw, i określaniu typów urody w oparciu o 4 oraz 12 typów urody.

Analiza kolorystyczna jest punktem wyjścia zarówno w przypadku zmiany koloru włosów, doboru makijażu, czy doboru kolorystyki ubrań. Ma ona zastosowanie na wielu płaszczyznach, związanych z naszym wizerunkiem.

Kilka słów na temat analizy kolorystycznej:

Pierwszego podziału na typy urody dokonał Szwajcar – nauczyciel malarstwa Johannes Itten. Miało to miejsce w latach 20-tych XX wieku. Kazał on swoim uczniom malując użyć tych kolorów, które ich zdaniem pasują do nich samych. Po skończeniu tego zadania, nie spoglądając na ich prace, patrząc na każdego z osobna określił jakiego zestawu kolorów użył. Tym samym udowodnił, iż z indywidualnym typem urody każdego z nas harmonizują odpowiednie kolory.

Obecnie stosuje się 2 klasyczne podziały:

  • 4 typy (wiosna, lato, jesień, zima)
  • 12 typów (każdy typ podzielony jest na 3 podtypy)

W praktyce najczęściej analizę wykonuje się w oparciu o specjalne palety/ramy kolorystyczne oraz chusty.

Na naszym szkoleniu kursantki mają możliwość poznania pracy dwoma technikam.

Grupy max. 5-osobowe.

Zajęcia odbywają się w godz. 9.00 – 15.00

PO UKOŃCZENIU SZKOLENIA KAŻDA KURSANTKA OTRZYMUJE CERTYFIKAT.