fbpx
Blog

Higiena pracy w zawodzie wizażysty

Zawód wizażysty wymaga zachowania szczególnych warunków higienicznych, które pozwolą na bezpieczną pracę, zarówno dla wizażystki, jak i dla naszej klientki.

W naszej Akademii stosujemy preparaty do dezynfekcji rąk i powierzchni.

Po każdym dniu zajęć wszystkie blaty dezynfekujemy specjalnymi preparatami. Dodatkowo naszym kursantkom od pierwszych dnia zajęć wpaja się zasady higieny i zwraca na to szczególną uwagę. Dlatego też używamy szpatułek, jednorazowych aplikatorów, a kosmetyki regularnie dezynfekujemy.

Każda kursantka jest zobowiązana posiadać swój tusz do rzęs.

Dbanie o pędzle to kolejna istotna kwestia. Samo czyszczenie nie jest wystarczające. Pędzle przed kolejnym użyciem należy także zdezynfekować. My w tym celu używamy przede wszystkim preparatu o nazwie SKINSEPT (dostępny w aptece).

W dzisiejszych czasach nasze klientki są coraz bardziej świadome. Zwracają uwagę na higienę nasze pracy. Aby nasza klientka czuła się komfortowo, w jej towarzystwie wizażystka powinna umyć ręce lub je zdezynfekować. Pamiętajmy także o zachowaniu porządku na swoim stanowisku pracy. Kosmetyki, których używamy powinny być czyste, a pędzle zawsze umyte i zdezynfekowane.